Skup samochodów – dla kogo będzie on odpowiedni?

Dla kogo skup samochodów? Komu firmy skupujące samochody oferują swoje usługi? Sprawdzamy!

Skup samochodów dla osób prywatnych

Na pewno skup samochodów to propozycja dla osób prywatnych. Każdy z na może kiedyś dojść do wniosku, że pora na zmiany, zwłaszcza gdy nasz samochód będzie stary i wysłużony, ulegnie poważniej usterce, czy wypadkowi. Choć zwykle nie staramy się myśleć o czarnym scenariuszu, to takie sytuacje zdarzają się często.

Jeśli nie będziemy wtedy wiedzieli, jak pozbyć się samochodu i przy okazji zarobić na nim trochę pieniędzy, to powinniśmy pamiętać, że do naszej dyspozycji pozostaje skup samochodów. Firma świadcząca tego typu usługi skupuje różnego typu pojazdy od różnych producentów, więc każdy z nas może skorzystać z jej oferty.

Skup samochodów dla przedsiębiorców

Skup samochodów może okazać się ciekawą propozycją również dla tych, którzy prowadzą własne firmy. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy jesteśmy właścicielami jednoosobowej działalności gospodarczej, małej firmy, średniej wielkości przedsiębiorstwa, czy też prężnie działającej korporacji, skup samochodów oferowany jest jednakowo każdemu.

Możemy tutaj z powodzeniem sprzedać jeden samochód, dwa samochody, jak i pięć, czy dziesięć. W końcu coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie własnej floty samochodowej. Jeśli po kilku latach okaże się, że najwyższa pora na wymianę samochodów, to nie musimy na tym tracić. Oddając samochody do skupu, możemy otrzymać przyzwoitą cenę i tym samym odłożyć trochę środków na nowe rozwiązania.

To jednak nie wszystko, ponieważ skup samochodów może okazać się przydatny również wtedy, gdy będziemy likwidowali firmę. Jeśli okaże się, że nie mamy, w jaki sposób pozbyć się wszystkich firmowych pojazdów, to warto wiedzieć, że istnieje firma, która chętnie je kupi od nas.

Skup samochodów – dla kogo?
Skup samochodów – dla kogo?

Skup samochodów dla szkół jazdy

A co ze szkołami jazdy? Czy tutaj również możemy liczyć na ciekawą ofertę ze strony firmy zajmującej się skupem samochodów? Okazuje się, że tak! Co więcej, dla danej firmy nie ma znaczenia, czy samochody, z których korzystaliśmy w swojej szkole jazdy, są sprawne, czy też nie. Skup samochodów oferowany jest jednakowo na starsze i używane pojazdy, pojazdy poawaryjne, czy pojazdy powypadkowe.

W końcu w szkole jazdy różne przypadki się zdarzają. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by całkowicie zniszczyć pojazd. Jeśli okaże się, że jego naprawa nie ma sensu, to wcale nie musi oznaczać rezygnacji z odzyskania, choć niewielkiej sumy pieniędzy. Skup samochodów chętnie odbierze od nas wszystkie pojazdy, które sprawiają nam problemy i przekaże za nie gotówkę do ręki.

Skup samochodów dla korporacji taxi

Skup samochodów może okazać się również dobrym rozwiązaniem dla korporacji taxi. Nie ma tutaj znaczenia, czy będziemy chcieli odsprzedać całą flotę samochodową, kilka wadliwych i uszkodzonych pojazdów, czy po prostu stare samochody, które już wymagają odświeżenia.

Skup samochodów to opcja dla każdego, ponieważ firma przyjmuje wszystkie pojazdy – jednakowo sprawne, jak i te powypadkowe, czy poawaryjne. Co ważne, dana firma może nie tylko wysłać do nas przedstawiciela, który wykona wycenę poszczególnych pojazdów, ale również lawetę, która je odbierze.

Dzięki temu nie będziemy musieli zastanawiać się, jak przetransportować samochody do nowego nabywcy. Warto również wspomnieć, że mamy do czynienia z firmą, która swoje usługi świadczy na terenie całego kraju, więc nie ma znaczenia, gdzie działa nasza korporacja, fachowcy są w stanie dotrzeć wszędzie.

Skup samochodów dla firm windykacyjnych

Na tym jednak nie koniec propozycji, ponieważ skup samochodów może okazać się też dobrą alternatywą dla firm windykacyjnych. Zamiast szukać sposoby na pozbycie się zarekwirowanych pojazdów, firma windykacyjna może zgłosić się do skupu samochodów.

Tutaj przyjmowane są wszystkie pojazdy (bez względu na kolor, typ nadwozia, czy napęd) od różnych producentów w rocznikach 2001-2019. Dzięki takiej firmie szybko można sprzedać posiadane na stanie samochody i skupić się na spieniężeniu pozostałych elementów majątku danego dłużnika.

Reklama